Kampüsün Kanında Hayat Var

PAYLAŞ:   
13/03/2020

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ‘’Kampüsün Kanında Hayat Var” sloganıyla gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen kan bağışı kampanyasının bu yıl dokuzuncusu düzenlendi.

Üniversitenin Farabi Kampüsü Spor Salonu'nda düzenlenen kan bağışı kampanyasına, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Rektör Prof. Dr.  Mustafa Çufalı, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Can, Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, İŞKUR il Müdürü Gönül Demirsu, Belediye Başkan Vekili Sinan Toprak, Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı ve çok sayıda üniversite öğrencisi katılım sağladı.

Vali Erdoğan Bektaş konuşmasında, “Genç Kızılay şehrin her etkinliğinde gördüğümüze çok mutlu oluyoruz. Kızılay bir sivil toplum kuruluşudur ve dünyanın her tarafında faaliyetleri vardır. Milletimizi Kızılay temsil ediyor. Özellikle son dönemde ülkemizin yaptığı atılımlarda, Kızılay faaliyetlerini memnuniyetle ve mutlulukla izliyoruz. Milletimizin adına gurur duyuyoruz. Biz Türk milleti olarak insanlara söyleyeceğimiz çok güzel sözlerimiz var. Dünyanın neresine giderseniz gidin bizim milletimizin farklı olması farklı bir görünüşü vardır. Kızılay bu işi hakkıyla yapıyor kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Rektör Çufalı ise konuşması sırasında “Kurum olarak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne altın madalya ve berat takdim edildi. Kan bağışlamak sürekli olan bir davranıştır. Bu sene 2 binin üzerinde kan bağışı alma hedefimiz vardır. Bu anlamda arkadaşlarımıza, idari personelimize tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bu tür faaliyetler birçok konuyu da gündeme taşımamıza vesile oluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

;