Adana'm Sana İhtiyacımız Var

PAYLAŞ:   
23/10/2020

Adana Valiliği iş birliği ile Covid-19’a bağlı pandemi sürecinde azalan kan bağış oranları dolayısıyla önemli bir kampanyaya imza atıldı.
 
Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi tarafından Adana Valiliğinin destekleri ve "Adana'm Sana İhtiyacımız Var" sloganıyla 22 Ekim 2020 tarihinde başlayan kan bağışı kampanyası 23 Ekim 2020 tarihinde sona erecek.
 
Seyhan ilçesinde bulunan İstasyon Meydanı'nda, Türk Kızılay Yönetim Kurul Üyesi Ramazan Saygılı’nın başkanlığında gerçekleştirilen etkinliğe; Adana Valisi Süleyman Elban Seyhan, Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Taşkın Keleş, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay katılım sağladı. İstasyon Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Vali Elban kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekti. Ayrıca kan bağışında bulunan Adanalılara teşekkür eden Vali Elban, kan bağışı yaparak ferdin ve toplumun sağlığına katkıda bulunulacağını ifade etti. Covid-19 virüsü nedeniyle genel olarak kan bağışında düşüş yaşandığını ifade eden Elban, "İnşallah Adana gibi diğer illerimiz de bu kampanyaları gerçekleştirerek farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. En kısa sürede ihtiyaç duyulan kan bağışlarının en üst seviyelere çıkmasına vesile olmasını diliyoruz." şeklinde konuştu. Elban, hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık kuruluşlarının kan temin etme hususun da sıkıntılar yaşadığını aktarırken kampanyanın önemine dikkat çekerek konuşmaını sonlandırdı.  

;