T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürlüğünden Kan Bağışına Büyük Destek

PAYLAŞ:   
06/11/2020

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürlüğü idarecileri ve personelleri, Covid-19’a bağlı pandemi sürecinde azalan kan bağış oranları dolayısıyla büyük duyarlılık göstererek kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Türk Kızılay Adana Şube Başkanlığı ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürlüğü iş birliği ile Adana İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 145 ünite kan bağışı alındı.

Konuşması sırasında kan bağışının can kurtarmak demek olduğunu belirten Özer, "Ne zaman ihtiyacımız olacağını bilemeyiz, kan bağışında bulunalım, kan bağışını önerelim. Pandemi ya da yakın zamanda hepimizi üzen İzmir depremi gibi afetler bize dayanışmanın ve hazırlıklı olmanın önemini hatırlatmıştır. İl Müdürlüğümüz idarecileri ve personelleri de önce insan diyerek kan bağışına büyük ilgi gösterdi. Personellerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise konuşması sırasında hassasiyet göstererek kan bağışı için kendilerini davet eden İl Müdürü Nevzat Özer’e ve personellere teşekkür etti. Pandemi sürecinde Kızılay'ın kan stoklarında ciddi azalma olduğunu ifade eden Saygılı, herkesi bağışta bulunmaya davet etti.

;