Isparta Belediyesinden Sabit Kan Alma Birimi Desteği

PAYLAŞ:   
12/02/2021

Isparta Belediyesi Kaymakkapı Meydanında yeni yapılan işyerlerinden birini ücretsiz olarak Kızılay’a tahsis etti.

Isparta Kan Bağışı Merkezi tarafından yürütülen kan bağışı faaliyetleri kapsamında büyük önem taşıyan bu destek sayesinde, Isparta ili yeni bir sabit kan bağışı noktasına kavuştu. Kaymakkapı Meydanında kurulan Isparta Kan Alma Birimi kan bağışçıları tarafından büyük ilgi görüyor.

Türk Kızılay Isparta Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Uğur Güzel, teşekkürlerini sunmak üzere Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Dr. Güzel, “Ortam hijyeninin korunması, bağışçı mahremiyetinin ve bağışçı konforunun sağlanması gibi konularda yeni kurulan Isparta Kan Alma Biriminin önemine dikkat çekerek ile Isparta ilinin ilk üçe girdiğini paylaştı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Kan Bağış Merkezinin yapmış olduğu işin çok büyük önem taşıdığına işaret etti. Başkan Başdeğirmen, “Kan ihtiyacı olan bir kişi bu önemi daha da iyi biliyor. Ne yapacağını bilemediği anda karşısına Kızılay çıkıyor. Yapmış olduğunuz çalışmalarla ihtiyaç olan kanlar stokta bekleyerek vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap veriyor. Vatandaş olarak bizler o anı yaşamadan da bu işin ne kadar değerli olduğunu bilmemiz gerekiyor” derken, kan bağışının önemine değindi.

Kızılay’ın vatandaşların sorunlarını giderebilmek amacıyla devamlı bir çalışma içerisinde bulunduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, “Belediye olarak yapmış olduğumuz çalışmayla daha sağlıklı ve güzel bir ortama geçmeniz insanın hem güvenini artırıyor, hem de oradaki algılarını yükseltiyor. Çalışmalarınız bizleri daima mutlu etmektedir. Belediye olarak böyle bir hizmeti yapmış olmaktan bende çok memnunum. Kızılayımız tüm insanlığa hizmet veren bir kurum. Yeterli mi, değil. Sizleri her zaman destekliyoruz. Ortamın sağlıklı ve modern olması elbette önemli ancak onun içerisini doldurmak, süreklilik kazandırmak devamlı bağışçılarımızın kan vermesi çok önemli. Vatandaşlarımız kan bağışı noktasında duyarlı. Yeni yerin önünden ne zaman geçsem her zaman dolu gördüm. Vatandaşlarımız severek, gönüllü olarak geliyor, kan bağışında bulunuyor. Vatanını, milletini, insanını seven herkes kan vermek için sıraya giriyor. Bizlerde aynı düşünceyle hem yer anlamında hem de kan verilmesi anlamında güzel şeyler olacağı inancındayız. Sizin memnuniyetiniz bizi de memnun etti. Bundan sonra yapmamız gereken vatandaşlarımızla beraber oranın etkinliğini arttırarak kan bağışının sayısını yükseltmektir. Kan bağışı kapasitesini ne kadar arttırırsak biz insanlığa o kadar yardım etmiş oluruz, vücudumuzun zekatını da bu şekilde vererek Allah katında da sevap işlemiş oluruz. Sizlere emeklerinizden, vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.” Diyerek sözlerini tamamladı.

;