Gelenekten Geleceğe Kan Bağışı Kampanyası

PAYLAŞ:   
15/02/2021

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümünde “Gelenekten Geleceğe Kan Bağışı” adlı kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Kahramanmaraş Şube Başkanlığı öncülüğünde, Genç Kızılay üyelerinin desteğiyle Doğu Akdeniz Bölge Kan Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve 12 Şubat tarihinde başlayan etkinlik 13 Şubat’ta sona erdi. Kahramanmaraş Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 130 ünite kan bağışı alındı.

Türk Kızılay Kahramanmaraş Şube Başkanı Ökkeş Arlslan Şerefoğlu yaptığı açıklamada, “Mevcut durumda kan bileşeni stok seviyesi yeterli olmakla birlikte önümüzdeki süreçte önleyici sağlık politikaları doğrultusunda darboğaz yaşanabileceği öngörülmektedir. Bu kapsamda kan bileşeni stok seviyesinin korunması gerekmektedir. Planlanan operasyonların ertelenme durumu oluşsa dahi tedavisinde düzenli olarak kan bileşeni kullanılan ihtiyaç sahiplerimiz için değerli kan bağışlarınız çok önemlidir. Toplumsal dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde siz değerli kan bağışçılarımızı Türk Kızılay Kahramanmaraş Kan Bağışı Noktalarına davet ediyoruz. Birlik olmanın tam zamanı. Covid-19 virüsü, kan bağışı işlemi ile size bulaşmaz. Türk Kızılay, diğer viral enfeksiyonlar da dahil olmak üzere bağışçılara hastalık bulaşına karşı tüm önlemlerini almıştır. Kan bağışı toplama faaliyetlerinde kullanılan malzemeler tek kullanımlıktır. Yanı sıra, çalışanlarımız da genel hijyen kurallarının yanında gözlük, maske, eldiven gibi kişisel koruyucu donanımlarla çalışmaktadır.” dedi.
 

;