Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kan ve Kök Hücre Bağışladı

PAYLAŞ:   
16/02/2021

Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılay Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile İl Emniyet Müdürlüğü binasında kan ve kök hücre bağışı gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı başkanlığında gerçekleştirilen kan ve kök hücre bağışı kampanyası kapsamında; Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci öncülüğünde Emniyet Mensupları kan bağışında bulundu.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Doğan İnci, kan ve kök hücre bağışında bulunmanın önemine dikkat çekerek, bağışta bulunarak toplumun sağlığına katkıda bulunulacağını ifade etti. Konuşması sırasında ayrıca Covid-19 nedeniyle genel olarak kan ve kök hücre bağışında düşüş yaşandığını; hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık kuruluşlarının kan temin etme hususunda sıkıntılar yaşadığını aktarırken kampanyanın önemine dikkat çekti. Doğan İnci: "En kısa sürede ihtiyaç duyulan kan bağışlarının en üst seviyelere çıkmasına vesile olmasını diliyoruz." dedi. Kan ve kök hücre bağışlayarak bu anlamda destek olan Emniyet Mensuplarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

;