Karabük'ün Kanında Hayat Var

PAYLAŞ:   
16/02/2021

Türk Kızılay Batı Karadeniz Bölge Kan Merkezine bağlı Karabük Kan Bağışı Merkezi ve Karabük Valiliği iş birliğiyle pandemi döneminde düşen kan bağışı sayılarını arttırmak amacıyla “Karabük'ün Kanında Hayat Var” sloganıyla bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

Karabük Valiliği fuaye alanında bugün başlayan kampanyaya Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Valilik bünyesinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Dursun Yeşiloğlu katılım sağladı. Karabük Valisi Faut Gürel’in açılış konuşmasıyla bugün başlayan kampanyanın 26.02.2021 tarihine kadar sürmesi planlandı.

“Vatandaşlarımızın Kan Bağışı Konusunda Hassasiyetini Bekliyoruz”

Etkinlik sırasında açılış konuşması yapan Vali Fuat Gürel, Türk Kızılay hakkında bilgilendirme yaparak, sivil toplum kurulu olmasına rağmen kamu kuruluşundan farksız gördüklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti adına dünyanın her hangi bir yerinde yaşanan afetlerde de her zaman ilk sahaya çıkan kurumlardan birisi. Bu manada yüz akı olan bir kuruluşumuz. Gençlik yıllarımda hatırlıyorum hastaneye gittiğimizde bizden 4-5 kan bağışçısı bulmamız isteniyordu. Şimdi ise şükürler olsun Kızılay Kan Bağış sistemini kurdu. Ancak pandemi sürecinde birçok vatandaşımızın hastaneye gitmekten çekindiği bir süreçte kan stoklarımızda bir azalma oldu. Bunu inşallah özellikle bu kampanyalarla gidermeye çalışacağız. Valilik bünyesinde kurumlar ve buraya gelen vatandaşlarımızın bağışlayacağı kanlarla bu kampanyayı başlatmış olacağız. Bundan sonra ki süreçte hem diğer kuruluşlarımız hem de meydanda kuracağımız kan bağış standları ile destek vermelerini talep edeceğiz. Kan herkesin her zaman ihtiyaç duyabileceği bir şey. Bunun için bağış yapmaktan çekinmeyelim. Herkesin kan bağışlayarak büyük destek sağlayacağını söylemek istiyorum. Bu konuda vatandaşlarımızın yardımını ve hassasiyetini bekliyoruz.”

;