Gaziantepli İş Adamlarının Kan Bağışına Desteği Sürüyor

PAYLAŞ:   
18/03/2021

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gaziantep Şubesi, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), Anadolu Esnaf ve İş Adamları Derneği (ANESİAD) ve Türk Kızılay Gaziantep Kan Bağışı Merkezi iş birliği ile kan bağış etkinliği düzenledi.

MÜSİAD Gaziantep Şubesinin ev sahipliğini yaptığı programa ASKON ve ANESİAD destek oldu. Kan bağışı programına çok sayıda dernek üyesi katılım sağlayarak kan bağışında bulundu.

“Kayıtsız Kalamazdık”

Kızılay’ın kan stoğu konusunda ciddi bir düşüş yaşadığını öğrendikten sonra kan bağışı programı düzenlediklerini ifade eden MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk: “Slogan olarak ‘Senin Kanın Başkasının Canın’ diyoruz. Bu kan bağışlama organizasyonunu geleneksel hale getirdik. Yılda iki defa Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere gerçekleştiriyoruz.

Pandemiden dolayı geçtiğimiz Temmuz ve Ocak ayında gerçekleştiremedik. Kan bağışı stoklarında yaşanan düşüş karşısında tabi ki kayıtsız kalmayarak bu etkinliği organize ettik. İyi bir sonuç alabilmek adına, konuyu kardeş STK’larımızla istişare edip değerlendirdik. Ortak ilerlemeye karar verdik. Biz bu kan bağışı programını her yıl gerçekleştiriyoruz. İnşallah bunları da arttırarak sürdüreceğiz. Kan bağışını İslami, insani ve vicdani bir görev olarak görüyoruz. Bugün başkasına yarın bize diyoruz. ANESİAD, ASKON, GENÇ MÜSİAD ve GENÇ ASKON ve GENÇ ANESİAD’la birlikte bu organizasyonu yapıyoruz. Daha geniş kitlelere ulaşmak ve daha güçlü bir katılım sağlamak için böyle bir organizasyona karar verdik. Çok verimli olacak İnşallah.” diye konuştu. Mehmet Çelenk, programa destek veren ANESİAD ile ASKON'a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

;