Fethiye Müftülüğünden Şehitlerimiz Anısına Kan Bağışı

PAYLAŞ:   
18/03/2021

Fethiye Müftülüğü, Türk Kızılay Marmaris Kan Bağışı Merkezi ve Türk Kızılay Fethiye Şubesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü kapsamında şehitlerimizi yad etmek adına önemli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Müftülük binası önünde, Yeni Cami bahçesinde gerçekleştirilen etkinlik sırasında Fethiye Müftüsü Kamil Oktay önderliğinde Müftülük personeli, cemaat ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.
Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada tüm vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet eden Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, ““Bir kişiye hayat veren bütün insanlara hayat vermiş gibidir”. Kan da bir fabrika, üretim sonucu elde edilen bir şey olmadığından kaynağı sadece insan olduğundan dolayı bizler bağış yapıyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Din, bayrak ve vatan için canlarını veren aziz şehitlerimizi hayırla ve duayla olduğu gibi kan bağışında bulunarak da yad etmek istedik. Personelimiz ve cami cemaatimiz ve vatandaşlarımız kan bağışında bulunmaya devam ediyorlar. Bu vesileyle ben Türk Kızılay’a teşekkür ediyorum. Kan bağışı için buraya gelen ve bu kampanyamıza destek verenlere de teşekkür ediyorum. En büyük şükranımızı şehitlerimize, gazilerimize arz ediyoruz.”

Kan Bağışının Dinimizdeki Yeri

Müftü Kamil Oktay, “Dinimizde Kur’an-ı Kerim’de Rabbimiz, kan bağışı ve organ bağışını bildirir. “Bir kişiye hayat veren bütün insanlara hayat vermiş gibidir” Kan da bir fabrika, üretim sonucu elde edilen bir şey olmadığından kaynağı sadece insan olduğundan dolayı biz de bu bağışı yapıyoruz. Allah’ın bize damarlarımıza koymuş olduğu bu hayati sıvıyı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Hem vatandaşlık vazifemizi yerine getirirken hem de dini vecibemizi, hayrımızı da yapmış oluyoruz, hastaların da duasını almış oluyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.
 

;