KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
28 / 5 / 2014
Yaylacık Sahil Cami'nden Kan Bağışına Destek
Türk Kızılay’ı Doğu Karadeniz Bölgesel Kan Merkezi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

Trabzon Kan Bağış Merkezi Yaylacık Sahil Cami'nde 16.05.2014 tarihinde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında bir ekipte 222 ünite kan bağışı gerçekleştirilmiştir.

Kızılay Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel, “Yaylacık Sahil Cami'nde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında Trabzon’da gerçekleştirilen ekiplerdeki en yüksek bağış sayısına ulaşılarak, bir ekipte 222 ünite kan bağışı gerçekleştirilmiştir. Bu kampanyamızı her yıl düzenleyen ve gönülden destek sağlayan Yaylacık Sahil Cami İmam Hatibi Sn Fehmi Atasoy'a ve kan bağışına katılan  kan bağışçılarına teşekkür amaçlı hediye takdim ederek kan bağışı organizasyonuna destek veren değerli İş Adamı Sn Yaşar Erbaşaran Bey'e Türk Kızılay’ı adına çok teşekkür ederiz.’’ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay’ı Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Dila Baran ise “Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi olarak 5 ilde 6500 yatak kapasiteli 40 hastanenin kan ihtiyacının %94'ünü karşılamaktayız. Hedefimiz kan ihtiyacının tamamını karşılayabilmektir. Bugün bağışlanan 222 ünite kan 666 adet can demektir çünkü almış olduğumuz her bir ünite kandan 3 ayrı ürün elde etmekteyiz. Kampanyamıza katılarak hayat kurtarmaya vesile olan tüm halkımıza ihtiyaç sahibi hastalar adına teşekkür ederiz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Kan bağışı organizasyonuna katılan ve yürekten destekleyen kan bağışçılarımıza ayrıca organizasyon sürecine destek veren Türk Kızılayı Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Ekip Çalışanlarına, Sn.Fuat Adıgüzel, Sn.Fehmi Atasoy ve Sn.Yaşar Erbaşaran Bey’e şükranlarımızı sunarız.