KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 6 / 2014
Mehmetçik Can Kurtarmak İçin Kan Verdi
Bursa’da, Jandarmanın 175. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen  “175. Yılda 175 Ünite Kan”  kan bağışı kampanyasında Mehmetçikler 175 ünite kan bağışladı.
Kampanyaya katılan Vali Münir Karaloğlu, Jandarma Komutanlığı Şeref Defteri'ni imzalayarak ardından yaptığı konuşmada; “Jandarma Teşkilatı halkın güvenini, sevgisini kazanmış ve mazhar olmuş, vatandaşımızın güveni, huzuru için mücadele veren bir iç güvenlik unsurumuzdur. Jandarma her zaman milleti için kanını vermeye hazır, ama bugün can vermek için kan vermek adına buradadır.” dedi. Kan ihtiyacının acil değil, sürekli ihtiyaç olduğunun altını çizen Karaloğlu, “Jandarmamızın 175. Yılında 175 Ünite Kan kampanyasını önemsiyoruz, bugün milletine can vermek için kan verecek olan bütün Mehmetçiklerimizi kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kızılay Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır’ın hazır bulunduğu etkinlikte, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Erkan Pınar kan bağışında bulunurken,  Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz ve  Gaziler de kampanyaya katılarak destek oldu. 
 
           
Güney Marmara Bölge Kan Merkezi’nin kan bağışı çalışmalarına verdikleri destekten dolayı başta Valimiz Münir Karaloğlu ve Jandarma Bölge Komutanımız Tümgeneral Seyfullah Saldık olmak üzere tüm Bursa İl Jandarma Komutanlığı personeline teşekkür ederiz.