KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
16 / 7 / 2014
Bursa PTT Kan Bağışı Kampanyası
Bursa PTT Personelinin yoğun katılımıyla yapılan etkinlik çerçevesinde Bursa PTT Başmüdürü Osman Tekin Bir açıklama yaptı. Açıklamasında; 

Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunamamıştır. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracıdır.

Kan, geçmişten günümüze sağlık ve yaşamın temel simgesi olarak görülmüş, modern tıpta “tek kaynağı insan olan yaşamsal bir ilaç” olarak kabul görmektedir. 

Bu nedenle, Kuruluşumuz müşterilerine sunduğu hizmetleri en iyi şekilde yürütmesinin yanı sıra Sosyal Sorumluluğunu yerine getirmek suretiyle bir nebze de olsa Ülkemizdeki kan ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılayı ile birlikte 24-25 Haziran 2014 tarihlerinde ‘’PTT KAN BAĞIŞI KAMPANYASI’’ düzenlemiş ve kampanya süresince yoğun bir katılım ile 143 ünite kan bağışında bulunularak sosyal sorumluluğunu da yerine getirmiştir.

Özellikle yaklaşmakta olan ramazan ayı süresince kan bağış oranının çok azalması nedeniyle daha da önem kazanan kampanyaya destek vererek göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı tüm mesai arkadaşlarım ile kampanyaya verilen destekten dolayı bize plaket vererek onurlandıran Türk Kızılayı Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Nihat ÇAKIR’a teşekkür ediyor ve sevgilerimi sunuyorum.dedi.