KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
27 / 10 / 2014
3. Talasemi Sempozyumu Antalya’da Gerçekleştirildi.
Antalya'da, 11 Ekim 2014 tarihinde üçüncüsü düzenlenen Talasemi Sempozyumu, Talasemi Derneği Başkanı Erkan Köküş’ün açılış konuşması ile başlamıştır.
 
Finike Kaymakamı  Mesut Yakuta, Antalya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Taş, Talasemi Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Finike Talasemi Derneği Başkanı Erkan Köküş, Kamu Sağlığı ve Halk Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Çağla Evrim Erkal, Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Haluk Uyanık, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Uz.Dr. Özge Abacı Bozyel, Medicalpark Hastaneleri Pediatrik Hematoloji Onkoloji Bölümü Kit Koordinatörü Prof. Dr. M. Akif Yeşilipek, Akdeniz Üniversitesi Pediatrik Hematoloji Onkoloji Bölümü üyesi Doç.Dr. Alphan Küpesiz, Akdeniz Üniversitesi Pediatrik Kardiyoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fırat Kardelen, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Onkoloji Bölümü Doç.Dr. Erdal Kurtoğlu, Akdeniz Üniversitesi Pediatrik Endokrinoloji Bölümü üyesi Uz.Dr. Yusuf Çürek, Akdeniz Üniversitesi Pediatrik Hematoloji Onkoloji Bölümü Uzm. Biyolog Zeynep Öztürk, Finike ve Kumluca Devlet Hastanesi hastane idarecileri, Talasemi Derneği Üyeleri ve Talasemi hastalarının katılım gösterdiği sempozyumda Talasemi hastalığına yönelik soru ve sorunlar ele alınırken; toplumu bilinçlendirmek ve yeni hasta doğumlarının önüne geçmek hedeflenmiştir.
 
Sempozyuma konuşmacı olarak davet edilen; Kanın Temini, Güvenliği ve Transfüzyon Sorunları hakkında yaptğı sunumunla katılımcıları bilgilendiren Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Haluk Uyanık'a; Finike Talasemi Derneği (TAL-DER)’ne ve Talasemili hastalara vermiş oldukları desteklerden dolayı Dernek Başkanı Erkan Köküş tarafından teşekkür plaketi takdim edilmiştir.