KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
12 / 12 / 2014
Türk Kızılayı’ndan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü’ne Teşekkür Ziyareti
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasındaki illerde (Amasya, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat İlleri) bulunan Üniversiteler içerinde 2013-2014 Akademik Yılında en fazla kan bağışı Gaziosmanpaşa Üniversitesinde yapılmıştır.
 
Orta Karadeniz Bölgesindeki 6 üniversite içerisinde 3 bin 299 ünite kan bağışı ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi birinci sırada yer almıştır. Tokat Kan Bağışı Merkezi bir yıl içerisinde almış olduğu kan bağışlarının %25’ini Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde yapılan çalışmalardan sağlamıştır.
 
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Tokat Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Uğur Corut, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Murat Bozdemir’den oluşan Türk Kızılayı heyeti Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti.
 
Türk Kızılayı heyetince 2013-2014 Akademik Yılında öğrencileri, akademik ve idari kadrosu ile birlikte sosyal sorumluluk gereği kan bağışı faaliyetlerinde göstermiş oldukları duyarlı davranışları için Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e teşekkür edilerek, Türk Kızılayı logolu fincan takımı takdim edildi. Dr. Muhsin Yıldırım tarafından Ulusal Güvenli Kan Temini Programı kapsamında Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
 
Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin, Türk Kızılayı heyetinin bu nazik ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türk Kızılayı’nın büyük bir titizlikle ve başarı ile yürüttüğü kan hizmetleri faaliyetlerini her zaman desteklediklerini ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi olarak her zaman desteklemeye devam edeceklerini belirterek, Türk Kızılayı’na yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür etti.