KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
25 / 12 / 2014
Burak Bora’nın Anısına Lisede Anlamlı Kampanya
İstanbul’da Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri, 17 yaşındayken yaşamını yitiren ve ailesinin yaptırdığı okulda adı yaşatılan Burak Bora’nın doğum günü olan 25 Aralık’ta Türk Kızılayı ile kan bağışı kampanyası düzenledi. 
 
İstanbul’da yaşayan Burak Bora, 1986 yılında henüz 17 yaşındayken bir tren kazasında yaşamını yitirdi. Ailesi, biricik oğullarının anısına Kartal’da lise yaptırdı. Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi, her yıl merhum Burak Bora’nın doğum günü olan 25 Aralık’ı çeşitli etkinliklerle kutluyor.  Burak Bora Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, 25 Aralık’taki kutlama ve anma törenini sosyal sorumluluk kampanyasına dönüştürdü. ‘Başkasının Hayatı Senin Damarlarında’ sloganıyla Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi ile birlikte hayata geçirilen kan bağışı kampanyasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

500 öğrenci günler öncesinden el broşürleri ve ilanlarla, Kartal ve çevresinde yaşayanları kan bağışında bulunmaya davet etti. Sosyal medya üzerinden de duyurulan kampanyaya destek büyük oldu.  Burak Bora Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Burak Bora’nın doğum gününü kutlama ve anma törenine Burak Bora’nın annesi Ülkü Bora, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal Kızılay Şube Başkanı Müjdat Keçeli ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Kızılaycılar katıldı.

‘Kan bağışıyla can verenlere teşekkürler’

Anne Ülkü Bora, oğlunun doğum gününe anlamlı bir etkinlikle destek veren Türk Kızılayı’na ve Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar’a teşekkür etti. Anne Ülkü Bora, “Bu okulun her köşesinde benim oğluma duyduğum sevgim, gözyaşım var. Bu anlamlı günde başkalarının hayatına can vererek kan bağışında bulunanlara ve Kızılay’a çok teşekkürler” dedi. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da kan bağışı kampanyasıyla farkındalık yaratan öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti. Törenin sonunda Burak Bora anısına düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Genel Başkan Akar, kan bağışında bulunan bağışçıları tek tek ziyaret ederek teşekkür etti.