KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
26 / 12 / 2014
1 Kan 1 Fidan Projesi Hayat Veriyor
1 KAN 1 FİDAN PROJESİ HAYAT VERİYOR
T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında hayata geçirilen “1 Kan 1 Fidan” projesi ile kan bağışçıları için fidan dikimleri devam ediyor. Proje kapsamında İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte Riva ağaçlandırma alanında fidan dikimi töreni düzenlenmiştir.

Fidan dikim etkinliğine Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat TUNÇ, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Uzm. Dr. İlhan BİRİNCİ, Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erhan Çetinkaya, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları katılım göstererek  fidan dikimi yaparak projeye destek vermişlerdir.

Törende konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Zekeriya MERE ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat TUNÇ, “Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde yer alan İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde düzenlenecek törenlerle bağışçılar adına 189 bin 850 adet fidan toprakla buluşturulacaktır. İnsanların kan ihtiyacını karşılarken bu proje sayesinde doğaya da hayat vereceğiz. Gönüllü kan bağışları ile hem hayat kurtaran hem de bu vesile ile dikilen fidanlarla orman alanlarının genişlemesine ve doğaya yapılan katkıdan dolayı değerli kan bağışçılarına teşekkür ediyoruz” dedi.