KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 1 / 2015
Antalya’da Fidanlar Toprakla Buluştu
Törene Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Burhan Cavas, Ağaçlandırma Şube Müdürü Mustafa Ayaz, Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, Müdür Yardımcısı Mehmet Yağcı, Orman Bölge Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğü çalışanları, Türk Kızılayı Korkuteli Şube Başkanı Sait Eryılmaz, Bölge Müdürü Dr. Haluk Uyanık, Antalya KBM Müdürü Dr. Hülya Çoksak ve kan merkezi çalışanları ile basın mensupları katıldı.

Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Burhan Cavas; böyle güzel bir projede Türk Kızılayı ile ortak paydada buluştukları için çok mutlu olduklarını ve desteklerinin her zaman devam edeceğini ifade etti.

Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Haluk Uyanık ise bu proje sayesinde kan bağışlayanların hem şifa bekleyen hastalara umut olacağını hem de ülkenin orman varlığına katkıda bulunacağını kaydetti. Nisan 2014 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokolün 5 yılı kapsadığını belirten Uyanık, proje sonunda 15 milyon fidanın Türk Kızılayı kan bağışçıları adına toprakla buluşacağını vurguladı.