KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
15 / 1 / 2015
İSPARK İle İşbirliği “Park Et Hayat Ver”
“Park Et Hayat Ver” projesi kapsamında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla İstanbul Otopark İşletmeleri Genel Müdürlüğünde bir kan bağışı etkinliği düzenlendi. İSPARK Otopark İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Çevik’te etkinlik sırasında kan bağışlayarak; toplumdaki gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını güçlendirmeyi amaçlayan projeye destek oldu.

Vatandaşlar, İSPARK Otoparklarında Kan Verebilecek

Bir yıl sürmesi planlanan proje kapsamında İSPARK, kent merkezlerindeki otoparklarında kan bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla yer tahsisi yapacak. Proje kapsamında İSPARK otoparklarında hazır bulanacak olan mobil kan bağışı araçlarında vatandaşlar kan bağışında bulunabilecektir. Ocak ayı içerisinde vatandaşların kan bağışında bulunabileceği İSPARK otoparkları;
 
  • 19 Ocak-Haydarpaşa Numune Hastanesi Otoparkı,
  • 20 Ocak-Kadıköy Yeni Salı Pazarı Otoparkı,
  • 21 Ocak-Kadıköy İSKİ Önü Açık Otoparkı,
  • 22 Ocak-FSM Hastanesi Otoparkı,
  • 23-25 Ocak-Kadıköy Marmaray Açık Otoparkı,
  • 31 Ocak-Üsküdar Evlendirme Dairesi Açık Otoparkıdır. 

“Park Et, Hayat Ver”

Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirten İSPARK Otopark İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Çevik, kan bağışı projesine katılmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Kan bağışı yaparak birçok hayata umut verilebileceğini kaydeden Çevik, “Biz ‘Park Et Hayat Ver’ sloganımızla yola çıkıyoruz. Bir sene devam edecek bu programımız 2 bin 730 personelimizle birlikte bu kampanyaya katılmış oluyoruz.  611 lokasyonumuzda bu programı uygulayacağız. Bütün vatandaşlarımızı da bu duyarlılığa davet ediyoruz” dedi.

“Bilinçlenme Açısından Önemli”

Türk Kızılayı Kartal Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Tanju Levent Çetinkaya ise “Türk Kızılayı olarak, İSPARK ile birlikte bir yıllık bir anlaşmamız oldu. Onlar bize kan bağışı konusunda destek veriyorlar. İSPARK Genel Müdürümüz otoparkları bize açtı. Buralarda kan bağışı organizasyonları yapacağız. Güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum. Halkımızın da bu konuda bize katılacağını düşüyorum” diyerek sözlerini tamamladı..