KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
27 / 1 / 2015
Kan Bağışçılarının Dikili Ağacı Var
Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği 1 Kan 1 Fidan projesi kapsamında 1 milyon 424 bin 777 fidan toprakla buluştu. 2015 yılı içerisinde ise kan bağışı hedefi olan 2 milyon 32 bin kişi adına fidan dikimi gerçekleştirilecek.
 
Gönüllü kan bağışçılarının her bağışı için bir fidanı toprakla buluşturarak, doğaya da hayat verecek iki yönlü bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Kızılay, Türkiye’nin dört bir tarafında Hatıra Ormanları oluşturmaya başladı. Nisan 2014 tarihinden bu yana 58 ilde toplam 1 milyon 424 bin 777 fidanı toprakla buluşturan Orman Bölge Müdürlükleri personeline Kızılay gönüllüleri de destek verdi.
 
Şubeler Araziye İndi
 
Kan bağışçıları adına oluşturulan Kızılay Hatıra Ormanı alanlarında, sezonunda gerçekleştirilen fidan dikimlerine Kızılay şubelerinin yöneticileri ve gönüllüleri de katıldı. Fidanın dikileceği arazilere kazma ve kürekle inen, fidanları toprakla buluşturan Kızılaycılar, fidanlara ilk can suyunu vermeyi de unutmadılar.
 
Proje, her kan bağışı için bir fidan dikimini öngörüyor. 2015 yılı kan bağışı hedefini 2 milyon 32 bin olarak belirleyen Kızılay, aynı sayıda fidanı da toprakla buluşturmayı planlıyor.
 
Gönüllü kan bağışları ile hem hayat kurtaran hem de bu vesile ile dikilen fidanlarla orman alanlarının genişlemesine ve doğaya yapılan katkıdan dolayı bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.