KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 2 / 2015
Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Sakarya Üniversitesine Teşekkür
Kan Bağışçısı Kazanımı Birimi, Birim Yönetici Dr. Metin Kalender,Sakarya Üniversitesi’ne 05.02.2015 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken tarafından karşılan Dr. Metin Kalender, Sakarya Üniversitesi’nin Hedef 25 projesine olan ilgisine ve katkılarına teşekkür ederek sözlerine başlamıştır.
 
Ziyaret sırasında öncelikle Prof. Dr. Musa Eken’e geçtiğimiz aylarda dokuzuncusu gerçekleştirilen Hedef 25 Çalıştayına ait rapor takdim edilmiş; Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin başarılı çalışmaları ve bu çalışmaların proje ile gelinen aşamadaki payı değerlendirilmiştir. Proje kapsamında önümüzdeki dönemde izlenecek yol ve yöntemlerin neler olabileceği görüşülürken, Dr. Metin Kalender’in, Prof. Dr. Musa Eken’e kan bağışında rekor denemelerinin olumsuz yönleri hakkında bilgi vermesi üzerine farklı bir fikir ortaya çıkmıştır. Prof. Dr. Musa Eken’in “Kan bağışının bir günde değil, planlanacak bir sürede kampüs içerisinde belirli noktalarda gerçekleşmesi” yönündeki önerisine göre yeniden şekillenecek uygulama sayesinde, kan bağışı sayılarının büyük bir artış göstereceği düşünülmektedir. Prof. Dr. Musa Eken, bu kapsamda Sakarya Üniversitesi’nin her türlü destek için hazır olduğunu söyleyerek sözlerini tamamlamıştır.
 
Söz konusu uygulama ile Sakarya Üniversitesi ilkler arasında yerini alacaktır.