KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
26 / 2 / 2015
Vergi Haftası’nda Anlamlı Kutlama
İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı (İVDB) 26. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında örnek bir kampanyaya imza attı. İVDB Başkanı Bekir Bayrakdar’ın başlattığı kampanya ile İstanbul Vergi Dairesi’ne bağlı 11 ayrı merkezde çalışanlar Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.
Kurumlara Örnek Oldu

Ülke ekonomisinin kalbi olan İstanbul’da yıl boyunca yoğun bir çalışma temposu yürüten İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı, (İVDB) 26. Vergi Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. İVDB, kutlamalar kapsamında iki yıldır Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunarak tüm kurumlara örnek oluyor. İstanbul Fatih’te hizmet binasında başlatılan kan bağışı kampanyasına Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Aslan ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar ve çok sayıda yönetici ve çalışanlar katıldı.

‘Kan Bağışı ve Vergi Bilinci Oluşmalı’

Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, ekonominin kalbi olan İstanbul’un ülkenin toplam vergi gelirleri içinde yüzde 44’lük bir paya sahip olduğunu hatırlatarak, bu başarıda katkısı olan İVDB çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkür etti. İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın da kampanyaya öncülük ettiğini dile getiren Genel Başkan Akar, "Vergi haftası dolayısıyla yapılacak en güzel etkinlik olarak, kan vermeyi seçti. Kendisini tebrik ediyorum" dedi. Kan bağışında bulunarak kampanyayı başlatan Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar da verilen kanın Türkiye'nin farklı noktalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştığını hatırlattı. Bayrakdar “Türk Kızılayı'na kan vererek toplumun her kesimine bu bilincin sağlıklı şekilde ulaşmasını hedeflediğimiz gibi vergi bilincinin oluşması, kayıt dışı ekonomiyle mücadele, toplumda vergilerin adaletli şekilde toplanmasını sağlayarak da herkesin ekonomiye katkıda bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.