KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
19 / 3 / 2015
Yaşarken Yaşamak, Bir Hayata Umut Olmak İçin…
Hedef 25 Projesi kapsamında, ülke genelinde üniversiteler tarafından eğitim ve kan bağışlarına yönelik faaliyetler devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından, İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü olan 12 Mart’ın anlam ve önemi doğrultusunda 09-13 Mart 2015 tarihleri arasında, ”Yaşarken Yaşamak, Bir Hayata Umut Olmak” sloganıyla örnek bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Burdur Kan Bağışı Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Türk Kızılayı Topluluğuna üye gönüllü öğrencilerle birlikte; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Gökçe, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Şimşek, Şube Müdürü Orhan Kemerkaya, Üniversite Türk Kızılayı Topluluğu Akademik Başkanı ve Veteriner Fakültesi Anatomi Dalı Başkanı Prof. Dr. Özcan Özgel kan ve kök hücre bağışında bulunarak kampanyaya destek oldular.

Kampanya süresince desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatçi ve Sağlık Kültür Daire Başkanı Mehmet Şimşek’e, Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Haluk Uyanık tarafından; Topluluk Akademik Başkanı Prof. Dr. Özcan Özgel’e; Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Nefise Akdemir tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

Beş gün süren ve akademik personel, üniversite çalışanları ve diğer öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği kampanya sürecinde toplam 1014 ünite kan bağışı ve 314 adet kök hücre bağışı alındı.

Etkinlik sonunda yaptığı konuşmada Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Üniversitelerin sadece eğitim ve öğretimle değil, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da topluma örnek olması gerektiğini belirtirken; kan bağışı kampanyasının da bu sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olduğuna vurgu yaptı ve “bu anlamlı kampanya için bize destek veren öğrencilerimize, çalışanlarımıza, Türk Kızılayı’na ve tüm çalışanlarıma çok teşekkür ederim.” dedi.

Sayın Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatçi özelinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetimi ve öğrencileri ile Kızılaycılara teşekkürlerimizi sunarız.