KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
19 / 3 / 2015
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Kan Bağışladı

Hedef 25 Programı kapsamında, ülke genelinde üniversiteler tarafından eğitim ve kan bağışına yönelik faaliyetler hızla sürüyor.

2005 yılında hayata geçirilen Hedef 25, üniversiteli gençleri gönüllü ve düzenli kan bağışçısı olmaya teşvik eden ve gençlerin sorumluluk almalarını sağlayan; eğitim, proje çalışmaları, kan bağışı kampanyaları ya da etkinliklerine yönelik çeşitli faaliyetleri içeren bir araç niteliğindedir. Söz konusu faaliyetlerle toplumsal faydanın temeli atılırken; güvenli, sürekli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarına ulaşılması adına büyük bir aşama kat edilmektedir.

THK Üniversitesi program kapsamında ki kan bağış kampanyasını bu yıl, Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevin Yörük’ün katılımıyla toplumsal duyarlılığın en yoğun olduğu 18 Mart’ın günün anlam ve önemine bağlı olarak; Çanakkale Şehitlerinin 100. Yılı Anısına harekete geçirdi.

THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevin Yörük özelinde, THK Üniversitesi öğrencilerine ve Kan Bağışçısı Kazanımı Birimi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.