KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
28 / 3 / 2015
Kurtuluş Yolunda Çanakkale 100. Yıl Kan Bağışı Kampanyası
Çanakkale Zaferimizin 100. Yılı anısına “Gençliğin ulusal birlik ruhunu güçlendirmek, Çanakkale savaşlarındaki milli şuuru aşılamak, toplumsal meselelerde sorumluluk bilinci içerisinde çözüme yönelik hareket edebilme kabiliyeti kazandırmak, toplumun farkındalık düzeyini artırmak ve gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak kişisel gelişimlerine olumlu katkı sağlamak” amacıyla Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü, Amasya, Samsun, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri, İlçe Müdürlükleri ve Gençlik Merkezleri Müdürlüklerinin destek ve işbirlikleri ile eş zamanlı kan bağışı etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Çalışma kapsamında; Samsun il ve ilçelerinde, 18 günde 801 kişi kan bağışı için başvuruda bulunmuş ve 638 ünite kan bağışı toplanmıştır. Amasya ve Merzifon’da,10 günde 663 kişi kan bağışı için başvuruda bulunmuş 566 ünite kan bağışı toplanmıştır. Sinop il ve ilçelerinde, 9 gün süren bir çalışma gerçekleştirilmiş 200 kişi kan bağışı için başvuruda bulunmuş 179 ünite kan bağışı toplanmıştır.

Kurtuluş Yolunda Çanakkale 100. Yıl Kan Bağışı Kampanyası 1-22 Mart tarihleri arasında Samsun, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde gerçekleştirilen çalışmalarda 1383 ünite kan bağışı toplanmıştır.

Kampanyaya destek olan tüm kurum, kuruluşlara ve tüm değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyor, bir kez daha Çanakkele Zaferinde kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna  erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.