KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
20 / 4 / 2015
Fatih Üniversitesinden Kan Bağışına Büyük Destek
Fatih Üniversitesinden Kan Bağışına Büyük Destek

Ülkemizde kan bağış oranlarının düşük olması dolayısıyla Fatih Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezine üye öğrenciler, kan bağışı konusunda toplumsal bilincin artırılması için ‘Kan Ver Can Olsun’ sloganıyla 14/15/16.04.2015 tarihlerinde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği kampanya süresince 1896 ünite kan bağışı alındı. Öğrenciler duygu ve düşüncelerini “Kimse, başına bir şey gelmeyeceğini söyleyemez. Yaptığımız bağışlarla bir farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu.” sözleriyle dile getirdi.

Fatih Üniversitesi Kızılay Gönüllüleri Lideri Taha Özbekli ise Arkadaşlarını kampanyaya yönlendirmek ve kan bağışlarının artırılmasını sağlamak için çalıştıklarını ayrıca kampanya süresince 1896 ünite kan bağışı yapıldığını belirtti. Bu sonucun, "Şimdiye kadar Türkiye genelinde ki vakıf üniversiteleri arasında bir ilk olduğunu” söyleyerek; “kan bağışında bulunan tüm arkadaşlarımız, hocalarımız ve idari personelimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Başakşehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu, Üniversite öğrencilerinin böyle bir kampanyaya önayak olmasından duyduğu mutluluğu ve Kızılay’ın yıllık 2 milyonun üzerinde kana ihtiyacı olduğunu vurguladı. Geçen sene bunun 1 milyon 800 binini karşıladık. Kampanya, bu hedefe ulaşmamız adına ciddi bir katkı sundu." diyerek sözlerini tamamladı.

Fatih Üniversitesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.