KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
12 / 5 / 2015
En İyi Sağlık Bilişimi Projesi Ödülü Kızılaya
Gerçekleştirdiği projelerle kamuoyuna örnek olmaya devam eden Türk Kızılayı, başarılı çalışmalarının bir sonucu olarak bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Stetoskop Ödülleri organizasyonu kapsamında ödül sahibi oldu.
 
Sağlık bilişimine katkısı olan, bu alanda yatırım yapmış, sektörde uygulanabilecek bir projeyi geliştirmiş, yönetmiş veya bir kısmının liderliğini yapmış kişi, kurum ve kuruluşlara verilen Sağlık Bilişimi Derneği’nin düzenlediği Altın Stetoskop Ödülleri kategorilerinden biri olan En İyi Sağlık Bilişimi Projesi ödülünü Hemonline Kan Bankacılığı Bilgi Yönetim Sistemi’yle Türk Kızılayı aldı.
 
“Ekip Olarak Bu Ödülü Kazandık”
 
Türk Kızılayı Kan Hizmetleri adına En İyi Sağlık Bilişimi Projesi ödülünü alan Operasyon Müdürü Levent Sağdur, “Hemonline Kan Bankacılığı Bilgi Yönetim Sistemi projesinde yöneticilik yaptım. Her şeyiyle tam bir ekip işi olduğunu ve üst yönetim desteği gerektirdiğini çok iyi biliyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarım, çözüm ortağımız Hemasoft A.Ş. ve tüm kan bağışçılarımız adına ödülü aldım. Yani ekip olarak bu ödülü kazandık. Projeyi destekleyen herkese teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Bilişimi destekleyen sağlık kurumlarının, yönetici ve profesyonellerinin başarılarını paylaşmayı, ödüllendirmeyi ve bilişim dostu olmaya teşviki amaçlayan ‘’Altın Steteskop Ödülleri’’, bu yıl En İyi Dijital Hastane Ödülü, En İyi Sağlık Bilişimi Projesi Ödülü, Yılın Sağlık Bilişimcisi Ödülü, Bilişim Dostu Doktor Ödülü, Bilişim Dostu Hemşire Ödülü, Bilişim Dostu Sağlık Yöneticisi Ödülü, Bilişim Dostu Sağlık Çalışanı Ödülü ve Sağlık Kuruluşlarında En iyi Web Site Ödülü olmak üzere sekiz ayrı kategoride verildi.