KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
12 / 6 / 2015
“Güvenli Ve Gönüllü Kan Bağışı” Programına Ayvacık’tan Büyük Destek
Türk Kızılayı’nın “Güvenli ve Gönüllü Kan Bağışı” programı kapsamındaki çalışmalarına Ayvacık büyük destek sağladı.

20 Nisan 2015 tarihinde Samsun ili Ayvacık ilçesinde düzenlenen kan bağışı etkinliği Ayvacık halkı tarafından yine büyük ilgi gördü ve toplam 355 ünite kan bağışı alındı.

Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak, yürütülen çalışmaların sürekliliği ve daha fazla hastaya hizmet verebilmek adına oldukça etkili geçen organizasyon, Ayvacık Kaymakamı Sayın Can Kazım Kuruca’nın önderliğinde; Türk Kızılayı Ayvacık Şube Başkanı Sayın Ali Seven, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Eren Yüksel, İlçe Müftüsü Sayın Hadi Keskin, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sayın Halil Kalaycı ve Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından planlandı ve gerçekleştirildi.

Etkinlik sırasında ise emeği geçen herkese, sağladıkları destekler karşısında Türk Kızılayı olarak duyduğumuz minnettarlığın bir göstergesi olan Teşekkür Belgeleri hazırlanmıştır. Söz konusu Teşekkür Belgeleri ise Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanımız Sayın Mustafa Keskin, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürümüz Sayın Dr.Muhsin, Yıldırım ve Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürümüz Sayın Dr.Serdar Bayram tarafından gerçekleştirilen ziyaretle kendilerine takdim edilmiştir.

Gerçekleştirilen ziyarette Türk Kızılayı ile birlikte yaptıkları çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifaden eden Ayvacık Kaymakamı Sayın Can Kazım Kuruca, ilerleyen dönemlerde kan bağışı konusunda daha büyük çalışmalara imza atacaklarının da müjdesini verdi.

Bütün Gönüllülerimiz ve Kan Bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.