KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
5 / 8 / 2015
Yakakent Belediyesinden Kan Bağışına Destek
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Murat Çakmak, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’yı makamında ziyaret etti.
 
Ziyaret sırasında, Sayın Hüseyin Kıyma’ya ülkemizde ve Orta Karadeniz Bölgesinde kan hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ile kan bağışı sayıları gibi konularda bilgi veren Dr. Muhsin Yıldırım ayrıca, Yakakent ilçesinde yürütülen faaliyetlerin sürekliliği için Belediye Başkanına desteklerinin devamına yönelik taleplerini iletti.
 
Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Kendisinin de düzenli bir kan bağışçısı olduğunu, birçok kez Türk Kızılayı’na kan bağışı yaptığını, kan bağışının sosyal bir sorumluluk olduğunu, kanın tek kaynağının insan olduğunu ve kan bekleyen hastalar için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini ve bu sebeple yapılan kan bağışı faaliyetlerine Yakakent Belediyesi olarak her zaman destek verdiklerini, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini” dile getirdi.
 
Ziyaret esnasında ayrıca Samsun da yayın yapan bazı gazete ve internet haber sitelerinde yer alan; “Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma’nın Türk Kızılayı’nın Yakakent ilçesinde düzenleyeceği kan bağışı faaliyetinde Kan Bağışı Otobüsü’nün Yakakent Meydanı’na alınmadığı” yönündeki haberlerin gerçekle ilgisinin bulunmadığı hem Türk Kızılayı heyeti hem de Yakakent Belediye Başkanı tarafından dile getirilerek, gerçekle ilgisi olmayan bu haberlerin birbiri ile uyumla çalışan her iki kurumca üzüntü ile karşılandığı ifade edilmiştir.
 
Ziyarette yakın zamanda Yakakent ilçesinde Kan Bağışı Otobüsü ile kan bağışı faaliyeti gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma da düzenlenecek olan bu faaliyette kan bağışında bulunacağı söyledi.
 
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Muhsin Yıldırım, kan bağışı faaliyetlerinde kendilerine her zaman destek olan ve destek olmaya devam edeceklerini bildiren Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma’ya teşekkür etti.