KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
11 / 9 / 2015
Samsun'da Yeni Hizmet Binası
Türk Kızılayı tarafından 09 Eylül 1959 tarihinde açılan ve ülkemizde ki üçüncü kan merkezi olma özelliğine sahip Samsun Kan Merkezi bu yıl 56. Açılış Yıldönümünü kutluyor. Bu önemli gün de ayrıca, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının tanıtımı kapsamında, Samsundaki yerel basın-yayın kuruluşlarının temsilcileriyle bir kahvaltı organizasyonu gerçekleştirilmiştir.

Tanıtım toplantısına, 
Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa KESKİN, Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin YILDIRIM19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut ERDOĞAN ile Samsundaki yerel ve yaygın yayın yapan basın yayın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Düzenlenen Kahvaltı programı akabinde Orta 
Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin YILDIRIM tarafından basın yayın kuruluşlarının temsilcilerine Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Sonrasında ise gerçekleştirilen sunumla Türk Kızılayı’nın ülkemizde yürütmekte olduğu Ulusal Güvenli Kan Temini Programı kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Sunum sonrasında Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa KESKİN, “Bu bina, Türk Kızılayı’nın, Türk Milleti’nin eseridir. Bu binanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama binamızın işlevsel olabilmesi için içinde kan olması gerekir. Dolayısıyla şifa bekleyen hastalarımıza ulaştırılmak üzere bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum. Türk Kızılayı tamamıyla insan hayatına yönelik hizmetler üretmektedir" diyerek 18-65 yaş aralığındaki vatandaşları kan bağışına davet etti.
Toplantı sonrasında Samsundaki yerel ve yaygın yayın yapan basın yayın kuruluşlarının temsilcilerineTürk
Kızılayı'nın kan hizmetleri faaliyetlerinin tanıtımınaverdikleri destekten ötürü “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.