KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
8 / 10 / 2015
Türkiye Havayolu Pilotlar Vakfı (PİLVAK) ile Türk Kızılayı İşbirliği
Atatürk Havalimanı'nda, Türkiye Havayolu Pilotlar Vakfı (PİLVAK) ile Türk Kızılayı işbirliğiyle bir kan bağışı kampanyası düzenlendi. 8 Ekim 2015 tarihinde, saat 10:00 itibariyle açılışı gerçekleştirilen kampanyanın tanıtım törenine; İstanbul Vali Yardımcısı ile Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Belpınar, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç ve pek çok vatandaş katılım sağladı.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ulutaş törende yaptığı konuşmada, kan bağışının gerekliliğini vurgularken; bu hususta sürdürülen faaliyetleri her zaman desteklediklerini söyledi ve sözlerini, "kan bağışı, bir can kurtarmanın yanı sıra  hem insani hem de İslami bir hizmettir" diyerek tamamladı.

PİLVAK Yönetim Kurulu Başkanı Belpınar ise konuşması sırasında, kampanyayı çatışmalarda yaralanan güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlendiklerini ifade etti. Kampanyaya katkıda bulunan herkese teşekkür eden Belpınar, "Gelen ve giden yolcuların, karşılayan vatandaşların, burada çalışan görevlilerin ve diğer tüm insanların kan bağışı konusunda katkılarını bekliyoruz." ifadeleri ile insanları kan bağışına davet etti. 

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Genç, kurum olarak gerek olağan dönemlerde gerekse her türlü afet ve acil durumlarda ülkemizin kan ihtiyacının Türk Kızılayı tarafından karşıladığını; ayrıca Türk Kızılayı'nın Güneydoğu'daki olaylarla ilgili gerekli tedbirleri de aldığını dile getiren Genç, "Bu çerçevede yapılan onurlu ve güzel davranıştan dolayı Biz de mutluluk duyuyoruz" diyerek yaptığı konuşmayı sonlandırdı. 

Konuşmaların ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde kurulan alanda, vatandaşlar ile çalışanlar kan bağışında bulunmaya başlamışlardır.