KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
13 / 10 / 2015
Kavak'ta Kan Bağışı
Kavak Kaymakamlığı, Kavak Belediye Başkanlığı ve Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile "Kavak, Kan Bağışlıyor" kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında 06.10.2015 Salı günü Kavak Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim verildi. Eğitime Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Sayın Mustafa Keskin, Türk Kızılayı Kavak Şube Başkanı Sayın Osman Aziret, Kavak İlçe Garnizon Komutanı Sayın Üst. Tğ. Abdulkadir Kütükçü, Kavak Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Reşat Ayyıldız, Kavak Belediyesi çalışanları, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

08.10.2015 Perşembe günü başlayan kan bağış kampanyasına Soğuksu Mahallesi Öner Caddesi'nde konuşlandırılan kan bağış otobüsünde Kavak Kaymakamı Sayın Mevlüt Şekerci, Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sarıcaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Reşat Ayyıldız ile kamu görevlileri ve vatandaşlar, kan bağışında bulundu.

Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci ilçede daha önce 20-30 ortalaması ile kan bağışı alındığını bugün yapılan kan bağış kampanyası ile toplam 92 kişinin başvuru yaptığını ve 79 kişiden kan alındığını söyledi. 6 ay sonra Kavak Kan bağışlıyor kampanyasını tekrarlayacaklarını ve hedeflerinin 100 üniteyi geçmek olduğunu dile getirdi.

Kan bağışı konusundaki duyarlılıkları ve desteklerinden dolayı Kavak Kaymakamı Sayın Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkan Sayın İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Reşat Ayyıldız nezdinde tüm kaymakamlık ve belediye çalışanlarına ve kavak halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.