KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
21 / 12 / 2015
Geleceğin Kan Bağışçıları Bilinçlendiriliyor
Türk Kızılayı ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması ve buna bağlı olarak; ülkemizde kan bağışının önemine yönelik bilinç oluşturmak ve bu bilinci güçlendirmek üzere faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Geleceğin Kan Bağışçıları KazanımıProjesi kapsamında seçilen 500 okulda kan bağışçısı eğitim ve kazanım kampanyaları başlamıştır. Söz konusu faaliyetlere bağlı olarak ise Türk Kızılayı’nın T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yürüttüğü  “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi” kapsamında; Kan Ver Can Ver Projesi Takım Lideri Jale Lola ANAGNAN, Türk Kızılayı Proje Koordinasyon Birimi Üyesi Dr. Metin KALENDER ve Proje Koordinasyon Birimi Üyesi Dr. Şenay CANPOLAT; Sağlık Bakanlığı Kıdemli Program Görevlisi Tuna İLBARS ve Proje Koordinasyon Birimi Üyesi Dr. Nigar ERTUĞRUL; Avrupa Birliği Delegasyonundan Figen TUNÇKANAT proje kapsaında bugün çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiler.

Önce Sincan Anadolu Lisesi Müdürü Koray YETER'i ziyaret eden proje yöneticileri, burada proje kapsamında gerçekleştirilen eğitime; sonrasında ise Sincan Cumhuriyet Ortaokulunda Müdürü Mürşit TOPAL'ı ziyaret edip, yine burada gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına katıldılar.