KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
30 / 12 / 2015
Kan Bağışları Fidana, Fidanlar Ağaca Dönüşüyor
2014 yılı Nisan ayında Orman Su İşleri Bakanlığı ve Türk Kızılayı arasında beş yıllık bir protokol imzalanarak, kan bağışında bulunan bağışçılarımız adına fidanların toprakla buluşacağı 1 Kan 1 Fidan projesi hayata geçirilmiştir.

29 Aralık 2015 tarihinde ise bu kapsamda, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü desteği ile Orman Bölge Müdürlüğünün Anadolu yakasındaki Kanlıca Orman İşletmesi sınırlarında bulunan Ömerli ağaçlandırma sahasında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi kan bağışçıları adına fidanlık oluşturulması için fidan dikim töreni düzenlendi.

Ömerli’de düzenlenen törende Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat TUNÇ ve Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Uzm. Dr. İlhan BİRİNCİ birlikte ilk fidanı dikerek törenin açılışını yaptılar.

Ömerli İşletme Şefliği yönetici ve çalışanları ile Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü çalışanları kan bağışçıları adına birlikte fidan dikerek projeye destek oldular.

24 Aralık 2015 tarihinde “Can Kurtaracak Kan Damarda Durmaz” sloganı ile Marmara Üniversitesi’nde başarılı bir kan bağışı organizasyonunun düzenlenmesine öncülük eden Marmara Üniversitesi Türk Kızılayı Kulubü üyesi gençleri de törende fidan dikerek, kan bağışında bulunan bağışçılar adına oluşturulacak Hatıra Ormanı için yine desteklerini esirgemediler.

Türk Kızılayı’nın gönüllü kan bağışçıları adına toprakla buluşan fidanlar, Hatıra Ormanlarında yeşerecek ve gelecek nesillere güzel bir armağan olacaktır.