KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
1 / 2 / 2016
Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Kan Bağışı Desteği
Havaların soğumasıyla birlikte kan stokları azalan Türk Kızılayı, kurum ve kuruluşlarla işbirliği çalışmaları yürütüyor. Bu kapsamda kan bağışında yaşanan düşüşün önüne geçmek adına Sosyal Güvenlik Kurumu da Türk Kızılayı’na destek verdi.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çalışanlarıyla destek verdiği kan bağışı etkinliğinde ev sahipliği yapan SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Ballı’ya, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut eşlik etti. Bu etkinlikle kan ihtiyacının devam ettiğini hatırlatan Türk Kızılayı, bağışlanan kanlarla Türkiye’nin dört bir tarafındaki hastalara şifa dağıtacak.
 
“Verdiğimiz kan bize insanlığımızı hatırlatır”
 
Bir kez de olsa Kızılay'a kan bağışında bulunulmasını tavsiye eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, “Tarihten devralınan merhameti, diğergamlığı ortaya koymak için Kızılay ile böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Verdiğimiz kan, aslında bütün insanlarla ortak olduğumuzu, diğerlerinin derdiyle dertlendiğimizi gösterir, bize insanlığımızı hatırlatır. Bu sadece başkanlıkla sınırlı kalmasın, taşra teşkilatlarına da taşınsın. Kan bağışında bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
“Kış aylarında kan bağışı düşüyor”
 
Kanın Türkiye'deki en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olduğunu belirten Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ise “Özellikle kış aylarında kan bağışlarında düşme oluyor. Bu anlamda SGK gibi büyük kurumların kan bağışına destek vermesi önem arz ediyor.” ifadesini kullandı.
 
Kızılay'a gönüllü olarak sürekli kan bağışı yapan SGK çalışanlarına onur madalyası verilmesinden ardından, SGK Başkanı Bağlı da kan bağışında bulundu.