KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
25 / 2 / 2016
Gülhane Askeri Tıp Fakültesi İle Önemli İşbirliği
Gülhane Askeri Tıp Fakültesi ve Türk Kızılayı, 24.02.2016 tarihinde önemli bir ilke imza attı.

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Eğitim Hastanesi Baştabipliği ile Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikasyon Eğitimi Ortak Eğitim Protokolü kapsamında eğitimlere 2016 yılı içerisinde başlanacaktır.

İmza töreni sırasında konuşma yapan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Tbp. Tümamiral Hayati BİLGİÇ, eğitimin önemine dikkat çekerken; söz konusu protokolle ülkemizin köklü iki kurumu olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Kızılayı arasındaki işbirliğinin eğitim alanında da güçlenerek artması yönünde önemli bir adım atıldığını belirtti.

Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Murat GÜLER ise konuşması sırasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi ile birlikte gerçekleştirilecek eğitim programının öneminden bahsederken; kan bankacılığı konusunda gelinen bu noktanın gelecek adına ümit verici olduğu ve söz konusu girişimlerin devamının geleceği yönünde görüşlerini dile getirdi.

Türk Kızılayı’ndan övgü ile bahseden ve Türk Kızılayı ile bu protokolün yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Sayın Prof. Tbp. Tümamiral Hayati BİLGİÇ’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.