KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
7 / 3 / 2016
Semerkand Vakfı Samsun İl Başkanlığı’na Teşekkürler
Türk Kızılayı Samsun Kan Bağış Merkezi ve Semerkand Vakfı Samsun İl Başkanlığı işbirliği ile bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Kampanya, kış aylarında kan bağış oranların düşüş göstermesi dolayısıyla kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları adına büyük bir duyarlılık gösteren; Semerkand Vakfı Samsun İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Samsun İl Başkanlığı’na bağlı 9 temsilcilikle Şubat ayı içerisinde sürdürülen kampanya kapsamında, 15 kan bağışı ekibi düzenlendi ve ekiplerde toplam 935 kişi kan bağışı için başvuruda bulundu. Alınan toplam kan bağışı ise 839 ünite olurken; Türk Kızılayı Samsun Kan Bağış Merkezi 56 olan ekip ortalaması ile Türkiye’de yapılan ekip ortalamasının da üzerine çıktı.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Bağışı Merkezi Müdürü Sayın Dr. Serdar Bayram, Türk Kızılayı Atakum Şube Başkanı Sayın Ahmet Alp Doğru tarafından yaptıkları kan bağışları için tüm temsilcilikler adına Semerkand Vakfı Samsun İl Başkanı Sayın Zekai Murzioğlu’na teşekkür edilmiştir.

Türk Kızılayı olarak, hasta ve hasta yakınları adına Semerkand Vakfı Samsun İl Başkanlığı ve bağlı temsilciklerine teşekkürlerimizi sunarız.