KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
9 / 3 / 2016
Samsun 1453 Fatih Spor Kulubü Kan Bağışladı
Türk Kızılayı Samsun Kan Bağış Merkezi ve Samsun 1453 Fatih Spor Kulübü işbirliği ile bu yıl da bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Kampanya, kış aylarında kan bağış oranlarının düşüş göstermesi dolayısıyla kana ihtiyaç duyan hasta ve hasta yakınları adına 1453 Fatih Spor Kulubü’nün ev sahipliğinde 28 Şubat 2016 tarihinde sürdürüldü.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin Yıldırım ve Samsun Bağışı Merkezi Müdürü Sayın Dr. Serdar Bayram’ın katılım sağladı. 1453 Fatih Spor Kulübü Başkanı Sayın Tonguç Ali Anıl’ın ise katılımıyla onurlandırdığı etkinlik kapsamında 183 kişi kan bağışlamak için başvuruda bulundu ve toplam 169 ünite kan bağışı alındı.

Etkinlik sırasında konuşma yapan Başkan Sayın Tonguç Ali Anıl, "Bir damla kan bir can demektir. Unutmayın bugün başkasına lazım olan kan, yarın bize de lazım olabilir. Bizlerde bu duygu ve düşünceler ile bugün kan bağışı kampanyası düzenledik. Kampanyamıza sadece Fatih Mahallesi'nden değil Samsun'un her mahallesinden gelerek kan bağışı yapanlar oldu. Bu anlamda kan bağışına katılım sağlayarak kampanyamıza destek veren Samsunspor’lu eski milli futbolcu Sayın Celil Sağır'a da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bizleri bugün burada yalnız bırakmayan ve kampanyamıza katkı vererek 'Kan Kardeşimiz' olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Türk Kızılayı olarak, kana ihtiyaç duyan bütün hasta ve hasta yakınları adına Samsun 1453 Fatih Spor Kulübü’ne teşekkürlerimizi sunarız.