KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
11 / 3 / 2016
Samulaş A.Ş. Çalışanları Kan Bağışladı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş. ve Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi işbirliğiyle “Bir kan ver, üç can kurtar” adıyla bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

Türk Kızılayı’nın, kan bağış oranlarının kış aylarında düşüş göstermesi dolayısıyla insanları kan bağışına teşvik etmek üzere yürüttüğü faaliyetler karşısında büyük bir duyarlılık sergileyen Samulaş A.Ş. personeli, düzenlenen kampanyaya kan bağışlayarak destek oldu.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin Yıldırım etkinlik sırasında konuşma yaparak; “Kan, kaynağı sadece insanda olan ve yapay olarak üretilemeyen bir maddedir. Kan ve kan ürünleri birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Türk Kızılayı, sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ve kan ürünü ihtiyaçlarının sorunsuz bir şekilde karşılanabilmesi için düzenli ve gönüllü kan bağışçısı kazanım çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Yürütülen kan bağışçısı kazanım çalışmalarına kurumsal olarak her zaman destek olan kuruluşlarımızdan SAMULAŞ A.Ş. yine kurum bünyesinde görev yapan çalışanları ile birlikte topluma ve diğer kuruluşlara örnek olacak bir kan bağışı kampanyası daha gerçekleştirdi. Düzenli aralıklarla SAMULAŞ A.Ş.’nin, bünyesinde kurumsal olarak kan bağışı kampanyaları gerçekleştiren değerli yöneticilerine ve çalışanlarına kan bağışlayarak kurtardıkları hayatlar adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Sayın Dr. Muhsin Yıldırım ayrıca, SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Sayın Kadir Gürkan’ı ve SAMULAŞ A.Ş. Opeasyon Müdürü Sayın Sevilay Germi’yi makamında ziyaret ederek; kan bağışı konusundaki duyarlılık ve desteklerinden dolayı duyduğu memnuniyetlerini ifade etti.