KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
18 / 3 / 2016
14 Mart Tıp Bayramı’nda Anlamlı Etkinlik
Türk Kızılayı Samsun Kan Bağışı Merkezi ve Samsun İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanan ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından organize edilen kampanyaya; Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Samsun Sağlık Müdürlüğü çalışanları katılım sağladı.

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde; Sağlık İl Müdürü Sayın Dr. Yusuf Köksal, Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Mustafa Kasapoğlu ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel’in kan bağışlamalarıyla başlayan etkinlik sonunda 38 kişi kan, 17 kişi ise kök hücre bağışında bulundu.

Açılış sırasında konuşma yapan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin Yıldırım; Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ederek tıp bayramlarını kutladı. Bugüne kadar Ulusal Güvenli Kan Temini çalışmalarına verdikleri destekten dolayı Kurum Müdürlerine teşekkür belgesi taktim etti.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi olarak, hasta ve hasta yakınları adına Samsun İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Yusuf Köksal, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Mustafa Kasapoğlu ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Sayın Dursun Mehmet Mehel’e ve kampanyada kan bağışında bulunan her üç kurumun çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.