KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
22 / 3 / 2016
İzmit’te 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Etkinliği
Büyük Türk Halkı’nın azim, inanç ve yiğitlikle yazdığı Türk tarihinin; başta ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına en onur verici sayfalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi İzmit’te de kutlandı.

Türk Kızılayı, 1876 Osmanlı- Rus Savaşı'ndan 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na kadar geçen süre içinde Türkiye’nin taraf olduğu tüm savaşlarda cephe gerisinde kurduğu seyyar ve sabit hastaneler, hasta taşıma servisleri, donattığı hastane gemileri, yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hasta bakıcılar aracılığıyla savaş alanında yaralanan ya da hastalanan on binlerce askeri tedavi etmiştir.

Bugün ise insan sağlığı ve saygınlığının korunması hususunda faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılayı, 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Törenleri kapsamında önemli bir etkinliğe imza atarak; bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

Türk Kızılayı İzmit Kan Bağış Merkezi tarafından, Kuveyt Türk Bankacılık ve Yaşam Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen kan bağış kampanyasına; Türk Kızılayı Çayırova Şube Başkanı Sayın Halil Keskinoğlu, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fikriye Çelik, Çayırova Gaziler Derneği üyeleri ve Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencileri katılım sağladı. Etkinlik sonunda ise toplam 114 ünite kan alındı.

Kuveyt Türk Bankacılık ve Yaşam Merkezi ile bütün katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.