KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
23 / 3 / 2016
3 Bin Fidan Samsun’da Toprakla Buluştu
Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü, Cumhuriyet Meydanı’nda 3 bin fidan dağıttı.

Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında 2014 yılında imzalanan “Bir Kan, Bir Fidan” projesi kapsamında, kan bağışları fidana dönüşmeye fidanlar ise toprakla buluşmaya devam ediyor.

“Bir Kan, Bir Fidan” projesi yanı sıra 21-26 Mart “Orman Haftası” faaliyetleri çerçevesinde Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü halkı, hem doğayı korumak konusunda bilinçlendirmek hem de kan bağışına teşvik etmek amaçlarıyla 3 bin çam fidanı dağıttı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören sırasında konuşma yapan Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Muhsin Yıldırım katılımcılara proje hakkında bilgi vererek; proje kapsamında 15 milyon fidanın doğayla buluşmasının hedeflendiğini, bölgelerde alınan yıllık kan bağışı sayısı kadar fidanın, o ildeki Orman Fidan Müdürlüğü aracılığıyla toprakla buluştuğunu ifade etti.

Toplum sağlığının korunması doğrultusunda iki önemli hususu bir projede birleştirmiş olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Dr. Muhsin Yıldırım ayrıca sözlerine; “Cumhuriyet Meydanı’nda yapmış olduğumuz ekinlikte kan bağışlayan kişilere fidan veriyoruz. Bu kişiler fidanları uygun gördükleri müsait alanlara dikmektedirler. Kan bağışı toplum yaşamı için çok önemli bir unsurdur. Ormanlar ise bizim yaşam pınarlarımızdır.  Bu iki önemli hususu bir çatıda toplayıp, toplumumuza bir mesaj vermek istedik. Bu çalışmamız çerçevesinde bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz.” diyerek devam etti.

Türk Kızılayı olarak, bütün kan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.