KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 4 / 2016
Gönüllü Ve Düzenli Kan Bağışçısı Kemal Kılıç’a Teşekkürler
Gönüllü Ve Düzenli Kan Bağışçısı Kemal Kılıç İl İl Dolaşarak Kan Bağışında Bulunuyor.

25 yıldır düzenli olarak gönüllü kan bağışında bulunan Sayın Kemal Kılıç, 55’inci kan bağışını plakası 55 olan Samsun’da yaptı. 

49 yaşındaki Kan Bağışçısı Sayın Kemal Kılıç, kan bağışı konusunda vatandaşların dikkatini çekmek ve farkındalık yaratmak için ilginç bir yola başvurdu. Kılıç, 53’üncü kan bağışından başlayarak bundan sonraki bağışlarını sıraya göre plakası denk gelen illerde yapmaya başladı. 55’inci kan bağışını Türk Kızılayı Samsun Şubesi Çiftlik Kan Alma Birimi’nde yapan Kılıç, amacının plaka numarası 81’e kadar olan illerde kan bağışında bulunmak olduğunu, sağlık durumu ve ömrü yeterse kan bağışına plaka numarası 1 olan Adana’dan tekrar başlayacağını vurguladı.

Kemal Kılıç, “Bir insanın hiç kimsesi hastane köşesinde yatmazsa ve kan beklemezse kanın ne kadar değerli olduğunu bilemez. Biz bu zamana kadar kan için çok yardım bekledik. Kan bağışlama alışkanlığım 25 yıldan beri devam ediyor. Her geçen ambulans sesi bir anne, baba ve bir çocuk demektir. Anne karnındaki bir çocuk doğar, büyür ve dönemin başbakanı ya da cumhurbaşkanı olabilir. 1 ünite kan 3 hayat kurtarabilir. Biz buradan yola çıktık. Niyetimiz 36’ıncı kan bağışımızda şehirlere giderek kan bağışlamaktı. Yaşanan üzücü olayların nedeniyle olmadı. 53 plakalı Rize’de kan bağışında bulunmaya başladım. Şu anki Cumhurbaşkanımız o zaman başbakandı. 53’üncü kan bağışımızı ona ve bütün Rizelilere armağan ettik. 54’üncü kan bağışımızda Adapazarı’na gittim, 55’inci kan bağışında da Samsun’a geldim. Buradan sonraki gidiş hattımız 56 plakalı Siirt olacak. Siirt’teki kanımızı da Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ı davet edip, bağışlamayı planlamaktayız. Daha sonra Sinop ve Sivas olmak üzere 81 plakaya uzanan illere kadar sürdüreceğiz. Bugün Samsun’daki kan bağışını Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Samsun’u Samsun yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz, AK Partili milletvekilleri, ilçe belediyeleri ve Samsun halkına armağan ediyorum” dedi.

Zonguldak’ta yaşayan ve düzenli olarak kan bağışında bulunan Kılıç, bundan sonra kan bağışlamak için gideceği şehirlere kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşları da getireceğini belirtti.

Kan bağışı konusundaki desteklerinden dolayı Sayın Kemal Kılıç’a teşekkürlerimizi sunuyor, bu önemli konudaki duyarlılıklarından dolayı kendisini tebrik ediyoruz.