KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
6 / 4 / 2016
Başkalarının Hayatı Senin Damarlarında Akıyor!
İstanbul Burak Bora Anadolu Lisesi gençleri sosyal sorumluluk projelerinde sınır tanımıyor.
Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Kartal Kan Bağışı Merkezi tarafından 05 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Burak Bora Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 3. Geleneksel Kan Bağışı Kampanyası büyük ilgi gördü.

Okul Müdürü, idari kadro ve öğretmenlerin rehberliğinde 500 öğrencinin aktif görev aldığı organizasyonda gençler günler öncesinden el broşürleri ve ilanlarla Kartal ile çevresinde yaşayanları organizasyon hakkında bilgilendirerek kan bağışına davet etti.  Birçok sanatçı da organizasyona destek vererek “Başkalarının Hayatı Senin Damarlarında Akıyor” sloganı ile çekilen kampanya spotları ile sosyal medya üzerinden herkesi kan bağışına davet ettiler. 5 Nisan’da herkesi okullarında ağırlamak üzere davet eden bu güzel yürekli gençler, kendi elleriyle yaptıkları ve “Cansın” adını verdikleri keçeden anahtarlıklar ile kitap ayraçlarını hediye ettiler.

Şenlik havasında geçen organizasyona Kartal Kaymakamı Sayın Cemil Aksak, Kartal Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Altınok Öz, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Rıza Aka, Türk Kızılayı Kartal Şube Başkanı Sayın Müjdat Keçeli, Soğanlık Şube Başkanı Sayın Murat Çalış, Türk Kızılayı Yenidoğan Şube Başkanlığından Sayın Haşim İskender, Burak Bora Mezunlar Derneği, Anadolu Kartalları Derneği ve konuk sanatçılar katılımları ile destek oldular. Arbella Makarna, O Ses Çiğ Köfte, Saka Su ise bu anlamlı organizasyona ikramları ile destek verdiler.

İstanbul Burak Bora Anadolu Lisesi Müdürlüğü, okullarını 5 Nisan’da ziyaret eden 4081 kişiye katılımları için teşekkür ederek, bağışlanan her kanla üç insana umut olmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

18 yaşını henüz doldurmamış genç öğrenciler, sosyal sorumluluk bilinciyle kendileri kan bağışında bulunamasalar da herkesi kan bağışına davet ederek farkındalık oluşturmuşlardır. Bu anlamlı çalışma ile 5 Nisan’da okullarında 639 ünite kan bağışında bulunulmasını sağlayarak 1917 hayata umut olmuşlardır.

Türk Kızılayı’na vermiş oldukları destek için Burak Bora Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, öğretmenlerine, güzel yürekli öğrencilerine ve velilerine teşekkür ederiz.