KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
17 / 5 / 2016
"Senin Kanın Geleceğin Umudu"
Türk Kızılayı Uşak Kan Bağış Merkezi, Uşak Üniversitesi ve Uşak Kızılay Şubesi işbirliğiyle "Senin Kanın Geleceğin Umudu" adıyla bir kan bağışı kampanyası hayata geçirildi.

KANpüs KANatlanıyor” sloganıyla hayata geçirilen kampanya 9 Mayıs 2016 tarihinde başladı ve 11 Mayıs 2016 tarihinde sona erdi. Uşak Valisi Sayın Ahmet Okur; Uşak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sait Çelik, Ege BKM Müdürü Sayın Dr. Gökay Gök ve Uşak KBM Müdürü Sayın Dr. Umut Bilgin Koçak'ın katılımlarıyla onurlandırdığı kampanya kapsamında toplam 369 ünite kan bağışı alındı.

Programın sonunda açıklamalarda bulunan Vali Ahmet Okur Uşak Üniversitesi'nin Türkiye’de kampüsünde kan bağış birimi bulunan tek İl olduğuna dikkat çekerek, “Uşak’ta vatandaşların kan bağışına gösterdikleri ilgiden dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız insanlık görevi ve sorumlu bir vatandaş olarak kan bağışına büyük özen göstermektedirler. Bir can kurtaran bütün bir insanlığı kurtarmış gibidir. Bu sebeple kan bağışı takdir edilmesi gereken ulvi bir davranıştır” dedi.

Uşak Üniversitesi’nde, 20 Mart 2015’te Türkiye'nin Üniversite bazında ilk sabit Kan Alma Birimi’nin açılmasının ardından; Uşak Üniversitesi Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu ve Kızılay Uşak Şubesi Gençlik Kolları’nın faaliyetleriyle 2015-2016 Akademik yılında toplam 3.213 ünite kan bağışı alındı.
 
Başta Uşak Valisi Sayın Ahmet Okur ve Uşak Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sait Çelik olmak üzere bütün gönüllü ve kan bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.