KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
2 / 6 / 2016
Hedef25 Projesi Kapsamında Önemli İşbirliği
Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilerek kan bağışı konusunda bilinçlenmeleri, ”Gönüllü, Düzenli ve Bilinçli” kan bağışçısı olmaları ve ayrıca bu bilinci gelecek nesillere aktarmaları amacıyla 2005 yılında hayata geçirilen Hedef25 projesi kapsamında faaliyetler aralıksız devam ediyor.
 
Avrupa Birliği’nin 4. Dönem Sivil Toplum Diyaloğu içerisinde yer alan Hedef25 Projesi ile Slovenya’da aktif projeler yürütmekte olan DRPDNM isimli sivil toplum kuruluşunun proje ortağı olmasına bağlı olarak; projenin Slovenya için rol model olması, 15 aylık süre zarfında iki ülkenin kan hizmetleri konusunda etkileşimde ve değerlendirmelerde bulunabilmesi üzerine çalışılmalara başlandı.
 
Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünü yürüttüğü Avrupa Birliği IV. Dönem Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programı Hedef25 başlıklı proje kapsamında, proje ortağı olan Slovenya ekibinin 25-27.05.2016 tarihlerinde Ankara’ya gelmesi ile birlikte bir tanışma toplantısı gerçekleştirildi.
 
25.05.2016 Perşembe günü Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde gerçekleştirildi ve toplantıda ortakların proje kapsamında yükümlülükleri ve ülke prosedürleri konuşuldu. Ayrıca Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’nde bulunan kan bağışı alanı ve laboratuvar ziyaretinin ardından gerçekleştirilen kısa bir Ankara turu sonrasında toplantı tamamlandı.