KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
21 / 9 / 2016
Target25 Projesi Kapsamında Üniversite Ziyaretleri Başladı
2005 yılında Hedef25 olarak hayata geçirilen ve AB Projesi olup, Target25 adını alan proje hakkında üniversiteler bilgilendiriliyor.

2005 yılında “Üniversiteliler Kan Bağışlıyor” kampanyası ile hayata geçirilen Hedef25, 2016 yılında Avrupa Birliği 4. Dönem sivil toplum Diyaloğu Hibe Programı kapsamında “Tüketicinin ve Sağlığın Korunması” başlığı altında Target25 olarak yürütülmeye başlandı. Slovenya’da önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan DRPDNM ise projenin eş faydalanıcısı oldu. Böylece Hedef 25 projesi Uluslararası platformda örnek bir çalışma olarak yerini aldı.

Target25 projesi ile 2006-2015 yılları arasında; 10 çalıştayda, toplam 907 öğrenciye eğitim verildi ve her yıl üniversitelerde yapılan kampanyalarda, alınan kan bağışı sayılarında düzenli bir artış kaydedildi. 2006-2015 yılları arasında ayrıca 22.688 ekipten bugüne kadar toplam 840.828 ünite kan bağışı kabul edildi.

Söz konusu başarılarda katkıları oldukça büyük olan üniversiteler ise proje kapsamında ziyaret edilmektedir.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun “Bayburt Üniversitesi Olarak Her Zaman Destek Olacağız”

Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Selçuk Coşkun 7 Eylül 2016 tarihinde, Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Sayın Fikret Aksoy, Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Abdullah Üzer ve Bölge Kan Bağışçısı Planlama Sorumlusu Sayın Fuat Gülnahar tarafından makamında ziyaret edildi. Ziyaret sırasında kendilerine, proje kapsamında bugüne kadar sağladıkları katkılar dolayısıyla teşekkür edilerek; Hedef-25’in AB projesi olarak Target25 adını aldığı ve projenin işleyişi yönünde bilgiler verildi.

Sayın Rektör ise projeden duydukları memnuniyetleri, kan alım ekiplerinin daha verimli geçmesi için Bayburt Üniversitesi olarak her zaman destek vereceklerini ve projenin duyurulması üniversite genelinde duyurulması hususunda da destek olacaklarını belirtti.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı “Atatürk Üniversitesi Ve Gönüllüleri Olarak Her Zaman Destek Olacağız”

Görevine yeni atanan Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ömer Çomaklı 8 Eylül 2016 tarihinde makamında ziyaret edildi. Ziyaret sırasında kendilerine; Hedef-25’in AB projesi olarak Target25 adını aldığı ve projenin işleyişi yönünde bilgiler verildi. Ayrıca, proje kapsamında bugüne kadar elde edilen başarılar ve üniversiteler tarafından sağlanan desteğin proje açısından önemi aktarıldı.

Sayın Rektör ise Target-25 projesine Atatürk Üniversitesi ve Gönüllüleri olarak her zaman destek vereceklerini söyledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay “Türk Kızılayı’na Her Konuda Destek Olacağız”

Görevine yeni atanan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay Güney Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Sayın Dr. Osman Özgül, Malatya Kan Bağış Merkezi Müdürü Sayın Dr. Hakan Yılmaz, Kalite Sorumlusu Sayın Yusuf Güler ve Sistemler Yönetimi Şefi Sayın Nurten Kaya tarafından 10.09.2016 tarihinde makamında ziyaret edildi.

Ziyaret sırasında Sayın Rektör’e Türk Kızılayı’nın tarafından yürütülen faaliyetler hakkında bir sunum yapıldı. Kendilerine Hedef-25’in AB projesi olarak Target25 adını aldığı ve projenin işleyişi yönünde bilgiler verildi. Ayrıca, proje kapsamında bugüne kadar elde edilen başarılar ve üniversiteler tarafından sağlanan desteğin proje açısından önemi aktarıldı.

Sayın Rektör ise İnönü Üniversitesi olarak, ziyaretten çok memnun kaldığını ve her konuda Türk Kızılayı’na destek olacaklarını söyledi.