KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
11 / 11 / 2016
Target25 Projesi Kapsamında Üniversite Ziyaretleri Sürüyor
Hedef-25’in AB projesi olarak Target25 adını aldığı ve projenin işleyişi yönünde bilgi vermek amacıyla Eylül ayı itibariyle başlayan üniversite ziyaretleri devam ediyor. Bugüne kadar ziyaret edilen toplam üniversite sayısı ise 33’tür.

Ekim ayı içerisinde ziyaret edilen üniversiteler

Balıkesir Üniversitesi

Balıkesir Üniversitesi 06.10.2016 tarihinde Balıkesir Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Sayın Dr. İlhami Kaymaz, Kan Bağışçısı Kazanım Personelleri Funda Akçay Koç ve Aylin Alkan ile Balıkesir Üniversitesi Kızılay Topluluğu Başkanı Merve Dalgıç tarafından ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şakir Sakarya ile görüşüldü ve kendilerine proje hakkında bilgiler verildi. Sayın Sakarya ise Balıkesir Üniversitesi olarak, Proje kapsamında destek olacaklarını belitti.

Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi 07.10.2016 tarihinde Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Kan Bağışçısı Planlama Sorumlusu Özgür Dündar Gürel ve Bursa Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli tarafından ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Proje Yönetim Merkezi Başkanı Sayın Prof. Dr. Aslı Hockenberger ile görüşüldü ve kendilerine proje hakkında bilgiler verildi. Sayın Hockenberger ise Target25 projesine destek vereceklerini açıkladı.
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Üniversitesi Rektörlüğü, 07.10.2016 tarihinde Çanakkale KBM Müdürü Dr. Muammer Eçier ve Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Arzu Kırkpınar tarafından ziyaret edildi. Ziyaret Sırasında Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yücel Acer ile görüşüldü. Kendilerine ayrıca, proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. 

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi,  12.10.2016 tarihinde Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Bölge Kan Bağışçısı Planlama Personeli Abdullah Okay Ramazanoğlu, Kan Bağışçısı Kazanım Personeli Dilara Çelik ve Gönüllü Kök Hücre Bağışçısı Kazanım Personeli Turan Güntürkün tarafından ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Tunç Cavcav, Spor Sağlık Kültür Müdür Yardımcısı Sayın Abdullah Güldibi ve Öğrenci Konseyi Başkanı Sayın Perihan Dermenci ile görüşüldü. Kendilerine, proje hakkında bilgiler verildi ve değerlendirmeler yapıldı. Sayın Cavcav ise projeden duydukları memnuniyetleri dile getirdi. Ayrıca kan bağışı ekiplerinin daha verimli geçmesi ve projenin duyurulması için destek olacaklarını belirtti.

Yalova Üniversitesi

Yalova Üniversitesi 14.10.2016 tarihinde Yalova Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Firdevs Selcan Keleş tarafından ziyaret edilerek; Sağlık, Kültür Ve Spor Daire Başkanı Sayın Ersan Şahin, Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreteri Sayın Türker Erdoğan, Hukuk Fakülte Sekreteri Sayın Ali Karataş, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Sekreteri Sayın Ömer Kesici, Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Sayın Murat Yılmaz ve Yalova Üniversitesi Kızılay Öğrenci Topluluğu’na Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Ayrıca proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi’ne Sakarya Kızılay Kan Merkezi Müdürü Şebnem Efendi, Kan Bağışı Kazanım Personeli Ceyda Topaloğlu ve İlke Dölek tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında; Rektör Yardımcısı Sayın Musa Eken, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Şefi Sayın İrfan Karagüzel ve Sakarya Üniversitesi Kızılay Öğrenci Topluluğu Başkanı Sayın Doç. Dr. Fikret Soyer ile görüşüldü. Kendilerine proje hakkında bilgiler verildi.

Ömer Halisdemir Üniversitesi

Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Görür, Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Dinçer Karagöz ve Kızılay Öğrenci Topluluğu Üyesi Öğrenciler tarafından makamında ziyaret edildi. Sayın Rektör Prof. Dr. Ahmet Görür’e Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Kendileriyle proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Aksaray Üniversitesi

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü, Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Dinçer Karagöz tarafından ziyaret edilerek; Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ile görüşüldü. Sayın Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz'a Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Dinçer Karagöz tarafından makamında ziyaret edildi. Sayın Rektöre Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Namık Kemal Üniversitesi

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Kan Bağışçısı Kazanımı Personeli Dinçer Karagöz tarafından ziyaret edilerek; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Ahmet Öz ile görüşüldü. Kendilerine Hedef25’in, Target25 adıyla artık bir AB Projesi olduğu yönünde ve buna bağlı değişiklikler hakkında bilgiler verildi. Proje kapsamında bugüne kadar yürütülen çalışmalar değerlendirildi.