KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
14 / 11 / 2016
İstinye Üniversitesi Kan Bağışladı
İstinye Üniversitesi Target25 Projesi Kapsamında, Çapa Kan Bağış Merkezi işbirliği ile kan bağışladı.

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilerek kan bağışı konusunda bilinçlenmeleri, ”Gönüllü, Düzenli ve Bilinçli” kan bağışçısı olmaları ve ayrıca bu bilinci gelecek nesillere aktarmaları amacıyla 2005 yılında hayata geçirilen; bir AB projesi olarak, bu yıl Target25 adını alan proje kapsamında üniversitelerde yürütülen faaliyetler aralıksız devam ediyor.

Söz konusu faaliyetler kapsamında İstinye Üniversitesi’nde, Çapa Kan Bağış Merkezi işbirliği ile 09.11.2016 tarihinde bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kampanya, başta Sayın Rektör Prof. Dr. Melih Bulu ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Önal olmak üzere; tüm akademik personel ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Kampanya sonunda ise toplam 84 ünite kan bağışı alındı.

Başta Sayın Rektör Prof. Dr. Melih Bulu ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Burak Önal olmak üzere; İstinye Üniversitesi’ne hasta ve hasta yakınları adına teşekkürlerimizi sunarız.