KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
14 / 11 / 2016
Yeditepe Üniversitesi’ne Teşekkürler
Yeditepe Üniversitesi Target25 Projesi Kapsamında, Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile kan bağışladı.

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilerek kan bağışı konusunda bilinçlenmeleri, ”Gönüllü, Düzenli ve Bilinçli” kan bağışçısı olmaları ve ayrıca bu bilinci gelecek nesillere aktarmaları amacıyla 2005 yılında hayata geçirilen; bir AB projesi olarak, bu yıl Target25 adını alan proje kapsamında üniversitelerde yürütülen faaliyetler aralıksız devam ediyor.

Söz konusu faaliyetler kapsamında Yeditepe Üniversitesi’nde 24, 25, 26 Ekim 2016 tarihlerinde Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi işbirliği ile bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Kampanya, başta Sayın Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl olmak üzere; Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı, tüm öğrenci kulüpleri, akademik personel ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Kampanya sonunda ise toplam 406 ünite kan bağışı alındı.

Başta Sayın Rektör Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl olmak üzere; Yeditepe Üniversitesi’ne hasta ve hasta yakınları adına teşekkürlerimizi sunarız.