KANBİRİMİ HABERLER
KURUMSAL HABERLER
15 / 11 / 2016
Üsküdar’da Kan Ve Kök Hücre Bağışı
Üsküdar Meydan’da 12 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya geldiği etkinlikte kan ve kök hücre bağışı konularında önemli bir başarıya imza atıldı.

Ülkemizin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerini en güvenilir şekilde sağlayabilmek için çalışan Türk Kızılayı; toplumda gönüllü kan bağışı bilinci oluşturmak için bilgilendirme amaçlı çeşitli etkinliklere ve eğitim faaliyetlerine ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliklerine imza atmaktadır. Söz konusu faaliyetler kapsamında 16 Ekim 2016 tarihinde Üsküdar’da önemli bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte Türk Kızılayı, Belki de Sensin Platformu önderliğinde; 1 TL Derneği, Belki de Sensin Platformu, Mutluluğun Adresi Derneği, Hayatına Bir İyilik Kat Platformu, Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu, İyilik Melekleri Derneği, Mutlu Çocuklarla Umutlu Yarınlar Platformu, Minik Gamzeler Derneği, Genç Tebessüm Derneği, Kimsesiz Değiller Biz Varız Platformu, Organize Deliler Platformu ile bir araya geldi. Etkinlik süresince tüm gönüllüler Üsküdar Halkı’na kan ve kök hücre bağışının önemi hakkında çeşitli bilgiler verdi ve halkı kan ve kök hücre bağışına yönlendirdi. Etkinlik sonunda ise toplam 82 ünite kan ve 258 kök hücre bağışı alındı.

Etkinlik kapsamında emeği geçen Belki de Sensin Platformu önderliğinde; 1 TL Derneği, Mutluluğun Adresi Derneği, İyilik Melekleri Derneği, Mutlu Çocuklarla Umutlu Yarınlar Platformu, Minik Gamzeler Derneği, Genç Tebessüm Derneği’ne; Kimsesiz Değiller Biz Varız Platformu, Organize Deliler Platformu, Belki de Sensin Platformu, Hayatına Bir İyilik Kat Platformu, Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu’na ve Üsküdar Halkı’na teşekkürlerimizi sunarız.